Live

Ford tregon Mustangun më të fuqishëm

12:54 / 14 Gusht 2019

Nga Kosova Live

Një nga makinat me te fuqishme të Ford Mustang të ndërtuar ndonjëherë do të dalë në shitje këtë vjeshtë i cili do të kete 760 kuaj fuqi,5,8 litra V8.

Gjithashtu ka një transmetim automatik me shtatë shpejtësi, që Ford premton se do të zhvendoset pa probleme në lëvizje.Shelby GT500 mund të shkojë nga zero në 60 milje në orë (97 kilometra në orë) në rreth 3.5 sekonda, megjithëse Ford nuk lëshoi ​​një numër të saktë.

Makina fillon me 73,995 dollarë përfshirë transportin dhe taksën e prej 2600 dollarësh.

Shpërndaje në

U Kopjua