Live

Futbollisti serb, thurr lavde për Milot Rashicën

18:08 / 28 Korrik 2019

Nga Kosova Live

Werder Bremen dhe Eibar zhvilluan sot një lojë miqësore.

Në kuadër  të Werderi u angazhua edhe futbollisti Kosovar Milot Rashica, i cili ka patur sezon fantastic.

Ëerderi mposhti Eibarin me rezultat 4-0. Ndërsa nuk mungoi dhe paraqitja e shkëlqyer e yllit të Kombëtares Kosovare . Rashica fitoi një penallti dhe një herë goditi shtyllën.


Këtë ndeshje e ka ndjekur edhe ish-mesfushori i Werder Bremenit, tash i RedBull Salzburg, Zlatko Junuzoviq.

Ai për Rashicën u shpreh:

“Shpejtësia e tij ishte vërtet e jashtëzakonshme. Por mua më pëlqen sesi luan edhe si sulmues me shpinë nga porta”.

Junuzoviq ka prejardhje nga Serbia, por mbron ngjyrat e Kombëtares së Austrisë

Shpërndaje në

U Kopjua