Live

Garë e çmendur në Gjermani, triumfon Max Verstappen

18:11 / 28 Korrik 2019

Nga Kosova Live

Max Verstappen fiton Çmimin e Madh të Gjermanisë.
Në podium bashkë me holandezin e Red Bull u ngjitën edhe Sebastian Vettel në vendin e 2-të dhe Danil Kvyat që me Toro Rosso u rendit i treti që njëkohësisht ishte edhe befasi e garëz.

Mercedesi I Hamilton doli jashtë pistës, dhe kështu ai e përmbylli garën i 11- ti.

Gara u zhvillua në një mot të cmendur në shi, por ishte e bukur për tu shikuar.

Max me këto 25 ngjallë shpresat për titull pasi i afrohet Hamiltonit dhe Bottas

Shpërndaje në

U Kopjua