Live

Huawei – Me sistem operativ të ri për smart TV

09:24 / 13 Gusht 2019

Nga Kosova Live

Pas disa diskutimesh dhe spekulimeve, Huawei më në fund zbuloi sistemin e tij të brendshëm operativ të quajtur HarmonyOS. Tani, Huawei ka lansuar TV-në e parë smart – Honor Vision – me sistemin operativ dhe veçoritë më interesante.

Honor Vision Smart është parashikuar të jetë TV i parë me ekran të zgjuar në botë në ngjarjen HDC 2019.

Honor Vision vjen me një ekran 55-inç 4K HDR. Me një kornizë metalike të plotë 6.9 mm, TV vjen në dy variante: 2 GB version RAM / 16 GB ROM dhe 2 GB version RAM / 32 GB ROM Pro.

TV i zgjuar Honor Vision është me çmim 480 euro për modelin bazë dhe 607.04 për modelin Pro.

Shpërndaje në

U Kopjua