Live

Interi dhe Manchester United arrijnë marrëveshje për Lukakun

14:47 / 08 Gusht 2019

Nga Kosova Live

Interi ka arritur marrëveshje me klubin e Manchester United për blerjen e sulmuesit Romelo Lukaku për 80 milionë euro.

Fillimisht United kishte refuzuar ofertën prej 54 milionëve për belgun

Lojtari belg është stërvitur tëk Anderlechti ditët e fundit, dhe menaxheri i tij fluturoi drejt Manchesterit për ta zgjidhur qështjen përfundimisht.

Më vonë në mbrëmjë menaxheri i tij publikoi një foto : “Gati për tu larguar. Direksioni Milano”.

Lukaku edhi tek Manchesteri para 2 vitesh  dhe ka shënuar 42 gola në 96 paraqitje për “Djajtë e Kuq”

Shpërndaje në

U Kopjua