Live

Joshua do të përballet me Ruiz po problem vendi?

19:23 / 31 Korrik 2019

Nga Kosova Live

Eddie Hearn këmbëngul se Anthony Joshua do të vendos se ku do të zhvilloj ndeshjen kthyese kundër Andy Ruiz Jr.

Dy boksierët do të përballën përsëri në një revansh pas meçit befasues në Madison Square Garden, ku Ruiz rrëmbeu tre rripat e tij.

Hearn thotë se Cardiff mbetet vendi i preferuar për të pritur ndeshjen e revanshit ndërsa përjashton kategorikisht mundësinë e rikthimit në SHBA.

“Unë kam folur me ekipin e Ruiz këtë javë, duke biseduar për vendin ku po shkojmë”,  tha Hearn për Sky Sky News .

“Ata nuk duan të vijnë në Mbretërinë e Bashkuar, ata kurrë nuk e kanë bërë. Unë mendoj se ata e përdorën sagën e Dillian Whyte si një copë mashtrimi edhe në atë vendim, dhe ne duhet ta marrim parasysh këtë.

“Ne kontraktualisht ne e dimë pozicionin tonë, por ne duam të sigurohemi që të përfundojmë luftën. Ne duam të respektojmë Andy Ruiz, por do të vendosim se ku është vendi.


“Një vend neutral, ai do të ishte shumë më i lumtur. Unë mendoj se mund ta përjashtoj Amerikën, tani. Cardiff është ende pararendësi, është ende më i preferuari.

“Ka disa mundësi të tjera interesante që do të ishin mjaft ikonike ndërkombëtarisht, të cilat përfshijnë shumë përkeqësime në mënyrë logjike, por përfshijnë një spektakël që do të ishte mjaft unik.

“Unë vazhdoj ta them këtë, por në 48 orët e ardhshme skuadra e Andy Ruiz do të alarmohet se ku do të zhvillohet kjo luftë.

“Joshua po punon shumë për t’u siguruar që është gati t’i fitojë ato rripa.”

Ndeshja e revanshit në mes të Joshuas dhe Ruiz Jr pritet të zhvillohet gjatë këtij vit

Shpërndaje në

U Kopjua