Live

Kapen tifozët meksikan duke tentuar të fusin alkool në stadium

14:07 / 24 Nëntor 2022

Nga admin

Tifozët meksikanë u përpoqën të futeshin vjedhurazi në stadiumin e Kupës së Botës në Katar me një shishe të maskuar si dylbi por mbështetësit e pafat u kapën dhe ajo u konfiskua.

Pamjet tregojnë një tifoz të veshur me një fanellë futbolli të gjelbër duke qëndruar pranë tre zyrtarëve. Mbështetësi është te skanerët e sigurisë, nëpër të cilat duhet të kalojnë për t’u futur në stadium.

Mes ndalimit të pijeve alkoolike në perimetrin e stadiumit, më pas iu sekuestruan dylbitë ,duket se burri mbante një palë dylbi që në fakt dyfishohen si një shishe uji udhëtimi, transmeton /kosovalive.net/

Shpërndaje në

U Kopjua