Live

Kosova do të përballet me Britaninë e Madhe të mërkurën në “Minatori”

12:22 / 07 Gusht 2019

Nga Kosova Live

Kosova do të luajë me Britaninë e Madhe të mërkurën në kuadër të ndeshjeve parakualifikuese për “Euro Basket” 2021.

Ndeshja luhet të mërkurën në palestrën Minatori me fillim nga ora 20:30.

Kosova ka humbur ndeshjen e parë parakualifikuese, ndaj Luksemburgut. Por dardanët kanë thënë që nuk do të dorëzohen dhe do të japin maksimumin ndaj Britanisë.

Pas kësaj me 14 korrik Kosova prap do të luajë kundër Luksemburgut.

Tifozët dardanë kanë konfirmuar se do të jënë prezent në përkrahje të ekipit, të mërkurën.

Shpërndaje në

U Kopjua