Live

Legjenda e Milanit, Franco Baresi: Mos mungoni me 10 gusht!

16:56 / 06 Gusht 2019

Nga Kosova Live

Ekipi i Ferronikelit do të luajë ndeshje historike me Milanin, më 10 gusht në stadiumin “Fadil Vokrri”.

Përveç  yjeve të skuadrës rossonere që do të jenë pjesë e përballjes ndaj Niklit, në Kosovë do të vije edhe legjenda e tyre, Franco Baresi.

Legjenda italiane  u shpreh i ngazëllyer me ardhjen në Kosovë.

“Jam i lumtur t’ju them që më 10 gusht do të jemi në Kosovë. Ekipi i Milanit është shumë i lumtur që do të marrë pjesë në këtë ndeshje, në këtë miqësore, për herë të parë në histori”, ka thënë fillimisht Baresi.

“Do të jetë një rast i jashtëzakonshëm për të takuar fansat e shumtë aty. Do të jetë patjetër një sukses dhe një festë e madhe. Përqafime dhe shihemi së shpejti”, ka thënë përfunduar legjenda e Rossonerëve.

Shpërndaje në

U Kopjua