Live

Lëndohet Lionel Messi, nuk udhëton me skuadrën drejt Amerikës

17:13 / 05 Gusht 2019

Nga Kosova Live

Barcelona triumfoi dje kundër Arsenalit në “Camp Nou”. Ndërsa ylli i këtij ekipi Lionel Messi i siguroi tifozët se Barcelona do të luftojë sivjet në të gjitha frontet.

Messi u rikthye të hënën në stërvitje por si duket ai ka pësuar një lëndim në muskulin e pasmë të kërcirit të këmbës së djathtë.

“Messi, i cili është kthyer në stërvitje nga pushimet të hënën, është tërhequr nga seanca për shkak të problemit në këmbën e djathtë”.


“Ekzaminimet kanë treguar shkallë të parë të tendosjes në muskulin e pasmë të kërcirit për argjentinasin”.

“Messi do të qëndrojë në Barcelonë dhe nuk do të udhëtojë në SHBA për turneun e klubit. Kthimi i tij në aksion do të diktohet nga shërimi prej lëndimit”, thuhet në një njoftim të Barcelonës. 

Shpërndaje në

U Kopjua