Live

Manchester City cakton cmimin e Sanes

10:07 / 02 Gusht 2019

Nga Kosova Live

Manchester City kërkon hiq më pak se 160 milionë euro për transferin e Leroy Sanes.

Interesim për Sanen ka shprehur Bayerni i Munichut, që e  sheh lojtarin si zëvendësim për largimin e Franck Ribery dhe Arjen Robben.

Megjithatë shuma që kërkon City është e lartë. Mediat raportojnë që Bayerni ka ofruar 80 milionë për lojtarin.

Pritet që negociatat të vazhdojnë, dhe nëse gjermanët i paguajnë qytetarëve shumën prej 160 milionë, Sane do të bëhej ndër transferimet më të shtrejta në histori.

Shpërndaje në

U Kopjua