Live

Manchester United mposht Milanin në kuadër të International Champions Cup

15:41 / 04 Gusht 2019

Nga Kosova Live

Manchester Unitedi  dhe Milan luajtën 2- 2 në kohën e rregullt. Por Djajtë e Kuq kanë mposhtur Rossonerët  me penallti (5-4)  në International Champions Cup.

Të parët në epërsi kaluan Djajtë e Kuq me anë të Marcus Rashford (14′), i cili shënoi për 1-0, ndërsa Suso (26′) dërgoi skuadrat në pushim me barazim 1-1.

Pjesa e dytë ishte e baraspeshuar.

Në minutën e 60-të ishte Victor Lindelof, i cili shënoi në portën e tij për epërsinë e Milanit 2-1, ndërsa Jesse Lingard (72′) barazoi shifrat në 2-2.

Ky ishte rezultati final i ndeshjes dhe fituesi u përcaktua përmes penalltive ku triumfuan Djajtë e Kuq.

Shpërndaje në

U Kopjua