Live

Milani përforcohet me Leaon

15:55 / 01 Gusht 2019

Nga Kosova Live

Milani e ka transferuar zyrtarisht portugezin Rafaelo Leao nga Lille për 30 milionë euro.

Klubi e bëri të ditur këtë lajm përmes faqes së tyre.

Mësohet se Milani i ka paguar 30 milionë euro për sulmuesin, ndërsa pesë milionë të tjera do t’i paguajë në formë të bonuseve.

20-vjeçari  sezonin e kaluar për Lille, shënoi tetë gola  duke i ndihmuar klubit ta zërë vendin e dytë në Ligë 1 pas Paris Saint-Germainit.

Ai vjen si zëvendësues i Patrick Cutrones, i cili iu bashkua Ëolves këtë javë, dhe bëhet blerja e tretë e Milanit këtë verë pas Rade Krunic dhe Theo Hernandez

Shpërndaje në

U Kopjua