Live

Mos i hidhni asnjëherë lëvoret e mollës, ja përfitimet që sjellin

09:50 / 18 Maj 2023

Nga Kosova Live

E mira e mollëve është se mund të konsumohen në çdo stinë.

Molla posedon aftësinë për të ulur presionin arterial sepse përmban flavonoide. Ndërkohë, lëvorja e mollës mund të ndihmojë rregullimin e hormoneve të lidhura me presionin tuaj të gjaku.

Më poshtë gjeni disa përfitime të tjera që ju mund të merrni nga konsumimi i lëvores së kësaj peme:

Detoksifikon mëlçinë tuaj
Ul nivelin e kolesterolit të keq
Është plot me vitaminë B12 kështu që do t’ju ndihmojë kundër pagjumësisë.
Ul ethet
Lufton kapsllëkun dhe diarenë
Ajo stimulon prodhimin e lëngjeve të stomakut kështu që është e mahnitshme kundër ulçerës dhe gastritit.
Lëkura e mollës është plot me fosfor kështu që është e mahnitshme kundër problemeve me kujtesën.

Shpërndaje në

U Kopjua