Live

Moti me diell dhe pjesërisht i vranët

07:19 / 11 Qershor 2024

Nga Kosova Live

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se sot parashikohet mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 11-17 gradë Celsius.

Ndërsa, maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 28-32 gradë Celsius.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik, do të fryjë erë nga drejtimi jugperëndimit me shpejtësi 1-4m/s.

Shpërndaje në

U Kopjua