Live

Naomi Campbell i ndalohet të hyjë në hotel për shkak të ngjyrës së lëkurës

16:21 / 30 Korrik 2019

Nga Kosova Live

Ajo është ikonë e modës që nga dalja saj në pasarela. Modelet e reja janë inspiruar tek Naomi.

Por edhe për të rruga drejt famës nuk ishte e lehtë. Modeles i’u ndalua hyrja në një hotel vitin e kaluar vetëm pse ishte me ngjyrë.

Supermodelja 49-vjeçare, nëna e së cilës vjen nga Xhamajka, tha se ajo ishte ftuar në një ngjarje, por ishte ndaluar nga stafi racist racist.

Ajo tha: “Fjala” diversitet “është kudo sot, por nuk ekzistonte kur fillova.

Unë gjithmonë kam dashur që njerëzit të trajtohen në mënyrë të barabartë.

“Kohët e fundit isha në një qytet në Jug të Francës, ku më ftuan të merrja pjesë në një ngjarje në një hotel, emrin e të cilit nuk do ta përmend.

“Ata nuk donin ta linin mikun tim dhe unë për shkak të ngjyrës së lëkurës time.”

Shpërndaje në

U Kopjua