Live

Napoli me ofertë për Icardin

13:32 / 11 Gusht 2019

Nga Kosova Live

Presidenti Aurelio De Larentiis është duke shpresuar që ta transferojë Mauro Icardin në këtë afat kalimtar te Napoli, sipas Corriere dello Sport.

Icardi po kërkon të largohet nga Interi dhe Napoli janë të vetëdijshëm për këtë.

Ata janë të gatshëm t’i ofrojnë futbollistit 10 milionë euro brenda sezonës.

Drejtori sportiv i Napolit, Cristiano Giuntoli tashmë është takuar me agjenten dhe bashkëshorten e Icardit, Wanda Nara, për një transferim të mundshëm te Napoli.

Icardi ka shprehur dëshirën të kalojë të Juventusi, por zor që Interi e shet te rivali direkt për titutll, andaj Napoli shihet si opsion më i mirë.

Shpërndaje në

U Kopjua