Live

Neymar-Barcelona akoma e mundshme

13:28 / 10 Gusht 2019

Nga Kosova Live

Këtë verë është bërë dramë largimi i Neymarit nga PSG. Futbollisti me ngulm ka kërkuar largimin nga klubi . Ndërsa Parisi ka rënë dakord ta shes.


Neymar në vitin 2017 për 222 milionë euro, ishte transferuar nga Barcelona te PSG, për t’u bërë lojtari më i shtrenjtë në histori të futbollit.


E këtë shumë, PSG kërkonte nga Barcelona për të lejuar rikthimin e Neymar në ‘Camp Nou’.


Por sic duket Parisi ka zbutur kërkesën.  Sipas‘Goal’, PSG do të konsiderojë një ofertë të Neymar nga Barcelona nëse përfshihen Philippe Coutinho dhe Nelson Semedo, dhe një pagesë prej 50 milionë euro.

Shpërndaje në

U Kopjua