Live

Njoftohet se Mandzukic arrin marrëveshje personale me Unitedin

21:05 / 04 Gusht 2019

Nga Kosova Live

Thuhet se sulmuesi i Juventusit Mario Mandzukic ka arritur marrëveshje personale me klubin e Manchester United.

Ai pritet të vijë si transferimi i ndarë nga marrëveshja Paulo Dybala dhe Romelu Lukaku.

Sipas mediumeve italiane La Gazzetta dello Sport dhe Tuttomercatoëeb, kroati ka rënë dakord me kushtet e Unitedit për një kontratë dy vjeçare me mundësi vazhdimi edhe për një vit.

 33-vjeçari kroat u ble nga Atletico Madridi për 25 milionë euro në 2015, dhe sezonin e kaluar shënoi 10 gola për Juven.

Shpërndaje në

U Kopjua