Live

Përzgjidhen basketbollistët për ndeshjet parakualifikuese në EuroBasket

15:18 / 01 Gusht 2019

Nga Kosova Live

Përfaqsuesja e Kosovës në basketboll do t’i zhvillojë ndeshjet parakualifikuese për EuroBasket nga 3 deri më 21 gusht.

Kosova do të luajë me Luksemburgun dhe Britaninë e Madhe . Përzgjedhësi i Kosovës, Damir Mulaomeroviq tashmë, ka zgjedhur 12 basketbollistët që pritet ta përfaqsojnë ekipin në këto ndeshje.

Kosova më 3 gusht ballafaqohet me Luksemburgun në udhëtim, derisa më 7 gusht në palestrën “Minatori” në Mitrovicë do të ballafaqohet me Britaninë e Madhe.

Më 14 gusht e pret Luksemburgun në Mitrovicë, kurse ndeshja e fundit është kundër Britanisë së Madhe më 17 gusht, njofton Federata e Basketbollit të Kosovës.

Këta janë të ftuarit:

 • Divine Myles
 • Valon Bunjaku
 • Dardan Berisha
 • Mikaile Tmusic
 • Edmond Azemi
 • Drilon Hajrizi
 • Erjon Kastrati
 • Gëzim Morina
 • Fisnik Rugova
 • Meriton Ismaili
 • Dardan Kapiti
 • Samir Zekiqi
 • Damir Mulaomeroviq Trajner
 • Bujar Loci Ndihmëstrajner
 • Ilir Selmani Ndihmëstrajner
 • Andin Rashica Ndihmëstrajner

Shpërndaje në

U Kopjua