Live

PSG fiton superkupën e Francës

16:52 / 03 Gusht 2019

Nga Kosova Live

Paris Saint Germain e ka përmbysur rezultatin, për të fituar Superkupën e Francës.

Ndeshja mes PSG dhe Rennes u zhvillua në Kinë. Parisienët ishin në disavantazh 0- 1 por e rikthyen në 2-1 në pjesën e dytë.

Në minutën e 13’ shënoi Adrien Hunou  për Rennen.

Në 45 minutat  e dytë Parisi u rikthye. Kylian Mbappe gjeti golin e barazimit në minutën e 51’. Kurse golin e fitores e shënoi Angel di Maria për 2-1 në minutën e 73’ për të përmbysur gjithçka dhe për të fituar titullin e parë për këtë sezonë.

Shpërndaje në

U Kopjua