Live

PSG kërkon Icardin, për të zëvendësuar Neymarin

10:43 / 14 Gusht 2019

Nga Kosova Live

PSG është në bisedime për të transferuar Icardin nga Interi. Kjo pasi që shumë shpejt pritet që Neymar të largohet nga  “Parku i Princave”.

Sipas Tuttomercatoweb dhe gazetarit Tancredi Palmeri, Mauro Icardi më në fund është duke e pranuar faktin se për të nuk ka vend në skuadrën e Interit, pasi që fanella e tij me numër nëntë iu dha Romelu Lukakus.

Sulmuesi argjentinas ende nuk është i gatshëm t’i bashkohet Romës ose Napolit, ndërsa Interi po refuzon ta shesë atë te rivali i madh, Juventusi.

Kështu si opsion më i mirë për Icardin mbetet Parisi.

Por gjithcka varet nga shitja e Neymarit, i cili pritet që shumë shpejt të rikthehet tek Barcelona.

Shpërndaje në

U Kopjua