Live

Rafael Nadal me rekord të ri

14:19 / 09 Gusht 2019

Nga Kosova Live

Rafael Nadal arriti fitoren e 379-të në ndeshjen e mbrëmshme pasi mposhti argjentinasin, Guido Pellan me rezultat 2:0, në sete 6:3 dhe 6:4.

Tenisti spanjoll me këtë fitore ka arritur  rekord të ri, në turnetë “1000 Masters”.

Tani sportisti është në vendin e parë në fitoret e “Mjeshtërve” pas triumfit të mbrëmshëm. Deri më tani ai këtë pozitë e ka ndarë me zviceranin Roger Federer.

Shpërndaje në

U Kopjua