Live

Telashe te Liverpooli, Klopp debat me Van Dijk

15:40 / 30 Korrik 2019

Nga Kosova Live

Kampioni Evropian Liverpool nuk kaloi ndeshje të mira parasezonale.

Ekipi i udhëhequr nga Klopp u mposht në disa ndeshje të rëndësishmë. E rëndë  ishte humbja nga Napoli 3-0.

Dhe sic duket për këtë ndeshje mbrojtësi më i mirë i Premier Ligës, Virgil Van Dijk kishte polemika me trajnerin Klopp.

Pasi Napoli realizoi golin e epërsisë 1-0 përmes Lorenzo Insigne, Van Dijk I’u drejtua Klopit.


I pyetur se çfarë kishte të bënte me incidentin, Van Dijk i tha Mail: “Vetëm gjëra… midis meje dhe tij”.

“Nuk është e nevojshme të zbulohet se çfarë. Unë mendoj se të gjithë duhet të komunikojnë me njëri-tjetrin”.

“Ndonjëherë ju duhet t’i tregoni dikujt të vërtetën, kështu është”, u shpreh holandezi

Shpërndaje në

U Kopjua