Tifozi nga Katari “kall” serbët, para syve të tyre bën shqiponjën dhe bërtet: Shqipëria

23:55 / 24 Nëntor 2022

Nga Kosova Live

Një tifoz nga Katari e ka bërë shqiponjën, simbolin ikonik të shqiptarëve.

Kjo ka ndodhur pikërisht gjatë ndeshjes Brazil- Serbi.

Një video është publikuar nga ambasadori i Kosovës në Katar, Amir Ahmeti.

VIDEO – KLIKO KËTU PËR TA PARË

Tifozi dëgjohet duke thënë “Albania”.

Sonte Serbia humbi me rezultat 2 me 0 nga Brazili.

Golat për brazilianët i shënoi Richarlison.

Shpërndaje në

U Kopjua