Live

Van Dijk për ‘Topin e Artë’: Besoj se votuesit do ta bëjnë zgjedhjen e duhur

12:51 / 11 Gusht 2019

Nga Kosova Live

Qendërmbrojtësi i Liverpoolit Virgil Van Dijk ka folur sërish sa i përket Topit të Artë. Ai ka insistuar se nuk e ka mendjen te cmimi, megjithatë beson se ata që do votojnë do e bëjnë zgjedhjen e duhur.

“Sigurisht se jam i nderuar që jam pjesë e debatit për më të mirin në botë, por e vetmja mënyrë që mund të kem influencë është të fokusohem në lojën e mirë” tha Van Dijk.

“Nuk kam ndonjë votë, por jam i sigurt se ata që votojnë do të vijnë me zgjedhjen e duhur. Nëse shpallem unë, atëherë do të jem i nderuar, nëse jo, nuk do të jetë fundi i botës” ka thënë tutje holandezi.

“Secili ka mendimin e tij, por ndihem mirë, ndihem i përgatitur dhe vazhdoj të përmirësohem” ishin fjalët e lojtarit.

Në deklaratat e mëhershme mbrojtësi holandez ishte shprehur se Messi është lojtari më i mirë në botë. E pikërisht Messi është rivali i tij më i fortë në këtë garë,

Shpërndaje në

U Kopjua