Live

Victoria’s Secret na prezanton me modelen e parë transgjinore

14:54 / 05 Gusht 2019

Nga Kosova Live

Victoria’s Secret na prezanton me modelen e parë transgjinore

Valentina Sampaio do të jetë modelja e parë transgjinore pjesë e ‘Victoria’s Secret’.

Ajo është 22 vjeçare dhe është braziliane, modele dhe aktore, e lindur mashkull.

Në vitin 2017, ajo ishte e para modele transeksuale që doli në revistën ‘Vogue’, në versionin francez, brazilian dhe gjerman.

Modelja së fundmi ka publikuar imazhe nga prapaskenat e xhirimeve të “Victoria’s Secret Pink”

Shpërndaje në

U Kopjua