Live

Dedaj viziton Tomor Morinen në burgun e Shkupit.

13:33 / 06 Gusht 2019

Nga Kosova Live

Ambasadori i Republikës së Kosovës në Maqedoninë e Veriut, Gjergj Dedaj, ka vizituar ish-ushtarin e UÇK-së, Tomor Morina, në burgun Shutka në Shkup.

Ambasadori Dedaj ka thënë se Tomor Morina është mirë me shëndet dhe janë në pritje të lirimit të tij.

“Tomori ishte shume mire, i qete, ndjehej plotesisht i pafajshem, dinjitoz si dhe optimist,ne pritje te lirimit, nga se drejtesia eshte ne anen e tij dhe presim qe shume shpejte, do te kthehet ne familjen e tij dhe ne Kosove!”, ka thënë Deda

Ai përmes një postimi në Facebook ka falënderuar autoritet e shtetit maqedon që lejuan vizitën e tij dhe për trajtimin në mënyrë korrekte që po u bëhet Morinës.

Përpos ambasadorit Dedaj, Morinën paraprakisht e kanë vizituar edhe dy diplomatë të punësuar të ambasadën e Kosovës në Shkup.

Shpërndaje në

U Kopjua