Live

Ekskluzive, TV Arbëria paraqet audioincizimin e shantazhit nga Tafil Smajli

17:07 / 02 Shkurt 2024

Nga Kosova Live

TV Arbëria ekskluzivisht paraqet audio incizimin e shantazhit që e çoi në burg Tafil Smajlin.

Tafil Smajli, njëri nga pronarët e portalit online Prishtina, sot e shantazhoi Betim Lushtakun, duke  kërkuar 10 mijë euro në mënyrë që të mos e botonte në portalin e tij një video të inskenuar prej vet atij ose ekipit të tij.

Dje TV Arbëria e botoi me iniciale këtë lajm, e pasi u botua dhe në të tjera mediume, Prishtina Sot e nxori këtë lajm me foto montazh.

Ky është audioincizimi, të cilin e denonocoi në polici vet viktima e këtij shantazhi Betim Lushtaku.

“Tafil Smajli: Shoki jem, qa bane?

Betim Lushtaku: hiç sen, çka bane ti, qysh kalove?

Smajli: vallahi, hiç mir, super, pram jam ardh von, e qe qetash n’Prishtinë, çka bane ti a çka vyte?

Lushtaku: vallahi, hiç sen kurgjo edhe vet ka Skenderaji qeshtu…

Smajli: a n’Skenderaj je shku a?

Lushtaku: po, po..

Smajli: ani kur vjen knej, a pom pret atje a qysh p’ja bajm?

Lushtaku: vallahi, qysh dush, po ti mete mem thirr, dje nuk pate val.. a çka nuk pate rrjet?

Smajli: hajt, hajt takohum ma von, hajt…

Lushtaku: ngo ngo, ngo veç pak, ngo veç pak…

Smajli: fol

Lushtaku: une qit 10 mijshin, n’rregull o vlla, po çka nëse m’lypni ju apet diçka ma shum?

Smajli: o shoku jem mos u merr me at sport, kur t’tham diçka, përfundon ajo punë, me mu ki pun ti.

Lushtaku: o vlla, ani rri ti permas atij lajmit o vlla që mu nuk um del, që unë jam t’paqt me vllazni t’mi, mos t’kom mo..

Smajli: o shoku jem, o shoku jem, une t’garantoj tej n’tok e n’qill qe ti je ma jasht loje, une kam pune me tjeter kan, për ty t’garantoj…

Lushtaku: ti me tjert bon çka dush, po ti mue mos mem dal mem than tani prunmi 20 mijë, mas ni mujë dite ose dy muj dite

Smajli: o jo o shoki jem, mos i permen se ska shanca ato.. kqyr jo, jo dy muj po mas 100 vjete ti ti je i dalit prej loje, a je tum kuptu, mos u mirr ma..

Lushtaku: domethon une me qit 10 mijshin une e msheli me ty edhe nuk kam mo tboj kurgjo!

Smajli: Kurgjo hiç, hiç, s’merresh, as nuk merret kerkush me ty ma, apsolut

Lushtaku: ee n’rregull jena pra atehere

Smajli: kur dush takohum shoku jem

Lushtaku: ta boj ni tel pra une si t’nisna prej Skenderajit, veç ka met afru deri dikun edhe nuk prish pune

Smajli: hiç so problem, amo ti per ata, une i rri fjalve t’mia mas, për gjithshka me mu ki pun, une kur t’tham po po, jo jo.

Lushtaku: krejt n’rregull jena, krejt n’rregull jena, domethan..

Smajli: u kry, u kry shoku jem, aj kjo osht, ti pe din tash ti vet at dit mthe o per si si lloj,…

Lushtaku: n’rregull, n’rregull, n’rregull jena, u kry bonma ni tel pra edhe shihmi!

Smajli: jo ti, kur t’vish veç mo u vano shum se tani ka me qarkullu un  kam 100 mij sene

Lushtaku: hajde hajde, u kry hajde!

Smajli: hajt, hajt, hajt!”

Betim Lushtaku, është familjari i kryetarit të Skenderajt, Fadil Nura, e nga Amerika ka reaguar vet kryetari i Skenderajt përmes një postimi në Facebook.

“Me keqardhje ndaj të gjithëve që janë ndjerë të shqetësuar nga lajmet e sotme ku u apostrofua emri im, lidhur me përpjekjet e një grushti shantazhuesish (brenda të cilit mund të ketë figura me përgjegjësi publike) të lidhur për një qëllimi të përbashkët kriminal – material dhe politik, sot filluan të përfundojnë në pranga të policisë!…”

Policia po vazhdon hetimet nëse ka edhe të tjerë persona të përfshirë me ndikim në këtë lloj shantazhi!

Shpërndaje në

U Kopjua