Live

Sorry, there’s no live stream at the moment. Please check back later or take a look at all of our videos.

Holger Rune e ‘gjunjëzon’ serbin Novak Gjokoviq, e mposht në finale të Paris Masters

18:35 / 06 Nëntor 2022

Nga Krenare Tahiri

Tenisti Holger Rune ka hyrë në histori, duke u kurorëzuar kampion në Paris Masters, këtë të diele.

Holger e mposhti në finale Novak Gjokoviqin, pas dy orë e 32 minuta, në sete 3-6, 6-3 dhe 7-5, transmeton Klankosova.tv.

Për 19-vjeçarin, ky ishte titulli më i madh që e ka fituar në karrierën e tij.

Shpërndaje në

U Kopjua