Live

Kryeparlamentari Veseli viziton BIK-un,urime paqeje për Kurban Bajramin

15:43 / 11 Gusht 2019

Nga Kosova Live

Kryeparlamentari i shoqëruar nga bashkëshotrja e tij,kanë vizituar Bashkësinë Islame të Kosovës BIK-un. 


Në trasnentim të drejtpërdrejtë,Veseli i shoqëruar nga  zyrtarët  e BIK-ut dhe uron popullin e Kosovës dhe gjithë besimtarët muslimanë në gjithë botën për Kurban Bajramin. 

Kryeparlamentari Veseli kujton kontributin që Bashkësia Islame ka dhënë çdo herë për vendin tonë. 

Urimin për paqe ua përcjellë gjithë qytetarëve të Kosovës në veçanti familjëve të dëshmorëve .

Përkrahjen e tyre institucionale do ta kenë çdo herë besimtarët e besimit islam.
Do të kujdesemi për hapjen e xhamive,besimtarët tanë nuk kanë nevojë të falen rrugëve, ka thënë Veseli për fund.

Shpërndaje në

U Kopjua