Live

Kryetari i ri ( i vjetër)

14:34 / 02 Gusht 2019

Nga Kosova Live

Kanditati konsensual për kryetar të LDK-së.

Isa Mustafa pritet të kandidoj përsëri për kryetar të Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Kjo është bërë e ditur gjatë mbledhjes së sotme e cila po vazhdon ende në kryesi të LDK-së.

Kuvendi Zgjedhor i LDK-së mbahet nesër me 3 gusht, aty do të marrin pjesë 355 delegatë ku si kundër kanditat të Mustafës pritet të jenë:

Vjosa Osmani, Lutfi Haziri, Fatmir Sejdiu etj. Isa Mustafa ka udhëhequr për 2 mandate partinë e Rugovës dhe ky është mandatiti i tretë për të cilin ai po synon.

Shpërndaje në

U Kopjua