Live

Lady Gaga akuzohet se vodhi këngën “Shallow”

17:26 / 10 Gusht 2019

Nga Kosova Live

Lady Gaga po kërcënohet me një proces gjyqësor multimilionësh. Një kantautor i panjohur pretendon se melodia e këngës e tij, u vodh nga “Shallow” në filmin “A Star Is Born”, shkruan Page Six.

Ajo po kërcenohet nga Steve Ronsen, i cili pretendon se kënga “Shallow” ia vodhi vijën melodike.

Avokati i këngëtares u shpreh se Ronsen po përpiqet të fitojë para nga një këngëtare e suksesshme. Ai gjithashtu përgëzoi këngëtaren për guximin dhe tha se ajo do të vazhdojë të luftojë gjer në fund.

“Shallow” është kolonë zanore e filmit “A Star Is Born” në vitin 2018. Lady Gaga dhe Bradley Cooper janë artistët që e interpretojnë këngën.

Shpërndaje në

U Kopjua