Live

Parashikimi i yjeve për shenjat e horoskopit

11:05 / 05 Shkurt 2023

Nga Kosova Live

Dashi: Ndërsa Hëna është në Gaforre, mund të ndjeni siklet. Një mik mund t’ju ofrojë dorën e ndihmës për të zgjidhur problemet tuaja. Dëgjoni muzikë qetësuese për të mbajtur larg stresin. Ditë e favorshme për të zgjidhur çështjet e shtëpisë dhe për të përfunduar punët e shtëpisë. Nuk ka asnjë shpresë për romancë pasi bashkëshorti/ja juaj do të jetë i/e zënë me angazhime të tjera. Do të keqpërdorni kohën tuaj të lirë. Mund të ndodhë një përplasje mes jush dhe bashkëshortit/es tuaj për shpenzimet.

Ju keni një prirje pasionante, e cila shpesh përcillet në marrëdhëniet tuaja romantike. Në marrëdhëniet tuaja me të tjerët, veçanërisht ata që ju interesojnë romantikisht, mund të ndiheni shumë të sigurt. Megjithatë, përpiquni të mos jeni tepër agresivë, pasi kjo mund t’i fik ato. Në vend të kësaj, bëni një sjellje të qetë, mikpritëse, duke qenë të sigurt dhe këmbëngulës.

Demi: Shëndeti do të jetë i mirë. Natyra juaj simpatike është një terapi për të tjerët dhe do t’ju bëjë të sigurt. Gjendja financiare do përmirësohet gjatë ditës. Një mesazh me postë do të sjellë gëzim për të gjithë familjen. Lidhja juaj e fshehtë do të zbulohet dhe kjo do të shkatërrojë reputacionin tuaj. Do të kuptoni rëndësinë e marrëdhënieve. Jeta juaj bashkëshortore do të ndikohet për shkak të mungesës së përqendrimit të shkaktuar nga stresi. Mund të ndiheni pak më të vrullshëm në marrëdhëniet tuaja. Është një ditë fantastike për të eksperimentuar dhe përzier pak gjërat në jetën tuaj të dashurisë. Përqafoni frymën tuaj të aventurës dhe shikoni se ku ju çon kjo rrymë. Nëse përfshin përpjekjen për diçka të re me të dashurin/ën tuaj ose marrjen e një shansi për një marrëdhënie të re.

Binjakët: Zgjuarsia dhe personaliteti juaj i hapur do t’ju bëjnë të njohur me të tjerët. Mund të zbuloni se ju dhe njerëzit për të cilët jeni të interesuar keni biseda argëtuese dhe shaka humoristike. Krijimi i lidhjeve të vërteta dhe njohja më e mirë e njerëzve është ideale për momentin. Do të ndiheni të zymtë për shkak të qëndrimit tuaj pesimist. Shmangni të menduarit e tepërt. Shikoni anën më të ndritshme të gjithçkaje. Mos ju huazoni lekë atyre që nuk e kanë kthyer shumën më parë. Do të fokusoheni në përmirësimin e marrëdhënieve tuaja personale. Do të kaloni kohë vetëm. Më mirë, ndani problemet tuaja me njerëz të afërm. Bashkëshorti/ja juaj mund të bëjë diçka përrallore për ju. Nuk ka ndjenjë tjetër më të madhe se dashuria. Kaloni kohë me tëdashurinn/ën tuaj dhe filloni një jetë të re.

Gaforrja: Do të jeni në humor lozonjar dhe natyra juaj fëmijërore do të dalë në sipërfaqe. Mund t’ju duhet të shpenzoni shumë para dhe të organizoni një festë në shtëpi, gjë që do t’ju shqetësojë gjendjen financiare. Ndihmoni gruan tuaj në punët e shtëpisë dhe pakësoni barrën e saj, gjë që do të rriste ndjenjën e ndarjes dhe kujdesit. Do të ndjeni se krijimtaria juaj ka humbur dhe do ta keni të vështirë të merrni vendime. Ju mund të merrni ndihmë dhe mbështetje të papritur nga një mik i veçantë. Do të keni mjaft kohë të lirë, të cilën mund ta shfrytëzoni për të medituar. Kjo do t’ju ndihmojë t’ju jeni mendërisht të qetë gjatë gjithë ditës.

Ju mund të ndiheni më të ekspozuar në lidhjet tuaja tani. Të flasësh me partnerin/en sinqerisht dhe hapur për nevojat dhe ndjenjat tuaja është një ide e zgjuar. Vetëm mos harroni të jeni të fortë dhe të qartë në komunikimin tuaj për të shmangur shfaqjen si tepër të ngjitur.

Luani: Ka një probabilitet të madh që do ta gjeni veten të tërhequr nga të tjerët që janë të largët dhe të sigurt si ju. Tregohuni të kujdesshëm që të mos dominoni bisedën ose të dukeni si arrogantë, pasi kjo mund t’i largojë njerëzit. Në vend të kësaj, përqendrohuni në krijimin e lidhjeve të vërteta me njerëzit e tjerë. Mund të detyroheni të merrni vendime vendimtare që çojnë në tension dhe nervozizëm. Paratë që keni investuar në të kaluarën do të korrin rezultate të frytshme. Fëmijët tuaj do të kërkojnë vëmendje dhe do të sjellin gjithashtu lumturi. Ata që punojnë mund të duhet të përballen me një sërë problemesh në vendet e tyre të punës. Do të bëni gabime pa e ditur, duke ju bërë të mbani barrën e të moshuarve tuaj. Nuk do të keni dëshirë të ngriheni nga shtrati dhe do të silleni me dembelizëm. Për tregtarët pritet të jetë një ditë normale. Disa veprime të pafajshme të bashkëshortit/es tuaj do ta bëjnë ditën tuaj të mrekullueshme.

Virgjëresha: Shëndeti juaj pritet të jetë i mirë. Mund të planifikoni të kaloni pak kohë cilësore me miqtë tuaj. Ata që kishin shpenzuar më parë para në baste ose lojëra të fatit, ka të ngjarë të pësojnë humbje akoma më shumë. Koha e kaluar me të afërmit do të jetë në avantazhin tuaj megjithatë, vëmendja e pakujdesshme ndaj bashkëshortit/es tuaj mund të sjellë momente të tensionuara në shtëpi. Nëse jetoni larg shtëpisë për studimet ose punën tuaj, atëherë shfrytëzojeni kohën e lirë në dispozicion dhe bisedoni me anëtarët e familjes. Fqinjët mund të ekspozojnë anën personale të jetës suaj martesore mes familjes dhe miqve tuaj në mënyrë të gabuar. Do të rrisni fuqinë tuaj fituese. Ju mund të vini re se jeni veçanërisht të fokusuar në detajet e vogla të marrëdhënieve tuaja. Është një ditë e shkëlqyeshme për të vënë re mirësitë dhe sjelljet e vogla që tregojnë se dikush kujdeset për ju, si për shembull një mesazh i sjellshëm ose një dalje e papritur.

Peshorja: Ka mundësi të përballeni me kritika nga disa anë për natyrën tuaj të rastësishme. Ju nuk duhet të komentoni për njerëzit ose situatën pa vlerësuar të gjitha aspektet. Ka shumë mundësi që të merrni përfitime monetare nga disa të afërm tuaj. Xhaxhai ose gjyshi juaj nga nëna mund të vijnë t’ju ndihmojnë financiarisht. Në familjen tuaj mund të shfaqen disa çështje. Ju duhet të flisni me familjarët tuaj dhe të përpiqeni t’i zgjidhni problemet përmes diskutimeve. Fejesa romantike do të shtojë erëz në lumturinë tuaj. Do të kaloni një moment të paharrueshëm me bashkëshortin/en. Kushtojini vëmendje arritjes së ekuilibrit romantik dhe ruajtjes së vullnetit të mirë me të dashurin/ën tuaj. Kushtojini vëmendje të qenit i/e hapur dhe i/e sinqertë ndërsa komunikoni dëshirat dhe ndjenjat tuaja. Kaloni pak kohë duke dëgjuar me vëmendje partnerin/en tuaj, duke qenë i sinqertë për ndjenjat dhe pikëpamjet tuaja.

Akrepi: Duhet të përdorni besimin dhe inteligjencën tuaj për të bërë më mirë në fushën tuaj profesionale. Detyrat e prapambetura dhe detyrimet e gjata në pritje do të rikuperohen. Duhet të shmangni çështjet e diskutueshme që mund të shkaktojnë debate me të tjerët. Nuk do të jeni në gjendje t’i shprehni ndjenjat tuaja para të dashurit/ës ose bashkëshortit/es tuaj. Ju duhet të kurseni pak kohë për veten tuaj në mes të orarit të ngarkuar të punës. Reputacioni juaj mund të ndikohet pak për shkak të punës së caktuar të bashkëshortit/es tuaj.

Është një ditë e shkëlqyer për t’u përqendruar në forcimin e themeleve të marrëdhënies tuaj dhe zhvillimin e besimit me bashkëshortin/en tuaj. Tregojini të dashurit/ës tuaj se sa shumë kujdeseni dhe sa i/e pasionuar jeni për marrëdhënien tuaj përmes dashurisë fizike ose gjesteve spektakolare.

Shigjetari: Joga dhe meditimi do të jenë shumë të dobishme për ju. Shëndeti i mirë është një faktor i rëndësishëm për prosperitetin tuaj ekonomik. Disa persona të papunë të kësaj shenje ka gjasa të gjejnë punë. Kjo do të përmirësojë gjendjen e tyre financiare. Është dita e rinovimit të lidhjeve me miqtë dhe të afërmit e vjetër. Udhëtimi dhe aktivitetet arsimore do të rrisin ndërgjegjësimin tuaj. Mund të keni një debat me bashkëshortin/en për disa çështje megjithatë, gjërat do të zgjidhen brenda pak orësh.

Jini të sinqertë me partnerin/en tuaj për kërkesat tuaja për privatësi dhe punoni së bashku për të arritur një ekuilibër që funksionon për ju të dy. Shmangni ngecjen nga kritikat dhe kushtojini vëmendje gjërave të mira në lidhjen tuaj dhe dashurinë që ndani.

Bricjapi: Mund të kaloni pak duke u dhënë pas sporteve. Çështjet e lidhura me paratë mund të zgjidhen. Anëtarët e familjes mund të kalojnë një kohë të mrekullueshme me ju. Ju mund të ndjeni nevojën për të bërë një pushim. Çiftet e martuara mund të jenë gjithnjë shumë romantike. Keni dialogë kuptimplotë, vendosni qëllime dhe bëni plane për të ardhmen si mënyra për të thelluar dhe ruajtur lidhjen tuaj. Tregoni përkushtimin tuaj ndaj marrëdhënies tuaj duke qenë pranë partnerit/es tuaj gjatë momenteve vendimtare ose duke e ndihmuar atë në kohë të vështira.

Ujori: Kujtimet e fëmijërisë mund t’ju lënë nostalgjikë. Mund ta stresoni veten në mënyrë të panevojshme. Vëllai juaj mund të kërkojë ndihmë financiare nga ju. Familja juaj mund të ndajë probleme me ju. Me bashkëshortin/en tuaj në krah, ju do të kujdeseni me sukses për çdo sfidë që ju del përpara. Ju mund të ndiheni veçanërisht të motivuar në marrëdhëniet tuaja tani. Tani është një kohë e përkryer për të treguar veçantinë tuaj, qoftë përmes një projekti personal apo një ide spontane për takime. Vetëm kini kujdes që të mos jeni tepër të çuditshëm ose të pazakontë pasi kjo mund t’i largojë njerëzit e tjerë.

Peshqit: Mund t’ju duhet të kujdeseni për shumë gjëra. Mund të ketë hyrje të papritur parash në llogarinë tuaj bankare. Mund të merrni pak kohë nga programi juaj i ngjeshur dhe të dilni me partnerin/en tuaj. Puna e palodhur dhe besimi mund t’ju sjellin suksesin që keni dëshiruar. Ky është një moment i shkëlqyer për të zhvilluar lidhje më të thella emocionale me të tjerët dhe për t’u treguar atyre mbështetje dhe dhembshuri. Vetëm kini kujdes që të mos shqetësoheni tepër me çështjet e njerëzve të tjerë dhe të harroni nevojat tuaja.

Shpërndaje në

U Kopjua