Live

Presidenti Thaçi, takim lamtumirës me ambasadorin Chabert

14:47 / 25 Korrik 2019

Nga Kosova Live

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka pritur të enjetn në takim lamtumirës ambasadorin e deritashëm të Francës në Kosovë, Didier Chabert. Sipas një njoftimi nga Zyra për Shtyp nga Presidenca, Thaçi e ka falënderuar ambasadorin Chabert për bashkëpunimin korrekt dhe të mirë me institucionet e Kosovës.

“Kosova dhe Franca kanë bashkëpunim jashtëzakonisht të mirë dhe me punën tuaj si ambasador ju e keni forcuar edhe më tej këtë marrëdhënie tonën ndërshtetërore”, u shpreh presidenti Thaçi, thuhet në njoftim.

Ambasadori Chabert theksoi se bashkëpunimi bilateral ndërmjet dy vendeve do të vazhdojë të thellohet edhe më shumë në të ardhmen.

“Ne jemi në shërbim të afrimit dhe thellimit të bashkëpunimit ndërmjet vendeve dhe popujve tanë”, u shpreh ambasadori Chabert.

Presidenti Thaçi dhe ambasadori Chabert biseduan edhe për zhvillimet politike në Kosovë dhe rajon.

Shpërndaje në

U Kopjua