Live

Publikohet traileri i “The Irishman”

10:52 / 01 Gusht 2019

Nga Kosova Live

Netflixi ka publikuar trailerin 2 minutwsh pwr filmin e Martin Scorsese, “ The Irishman”

Robert De Niro, Al Paciono, Harvey Keitel, Joe Pesci dhe Bobby Cannavale janw yjet qw do tw kemi mundwsi ti shohim si pjesw e kwtij filmi.

Ky film cilësohet të jetë filmi më i shtrenjtë i Scorseses, meqë ngjarja ishte e vendosur në dy periudha.

Joe Pesci do luajë rolin e Russell Bufalino me origjinë nga Sicilia, misioni i të cilit është që ta bashkojë bregun lindor në organizatën Cosa Nostra.

Harvey Keitel është kundërshtari i tij, të cilin e portretizon Angelo Bruno. Gjithashtu, në këtë ngjarje përfshihet edhe Bobby Cannavale në rolin e gangsterit njujorkez, Joe Gallo

The Irishman është përzgjedhur si filmi që do e hapë Festivalin e Filmit në New York.

Shpërndaje në

U Kopjua