Live

Shqiptari – Isa Mustafa “mashë e Serbisë”

15:04 / 08 Gusht 2019

Nga Kosova Live

Ne një postim ne rrjetin social Facebook, Shqiptar Oseku nuk e kursen Isa Mustafen Kryetarin e LDK-se.

Shqiptar Oseku është i njohur për publikuan si analist politik, por dhe si person i afërt me VV-ne. Ne kohen ku Albin Kurti është duke ju “vardisur” Isa Mustafes për koalicion parazgjedhor. Ka zëra pro et cotra këtij koalicioni te mundshëm.

Shqiptari e quan z. Musafa mashë e Serbisë!!

“Ani këto rropatjet për rehabilitim të Isa Mustafës… jo po s’u bë nami pse qe mashë e Serbisë. Yhyyy sa tjerë ishin si ai. Jo po s’ish aq kaotik korrupsioni në Prishtinë. Jo po s’ka gje pse nderron fjale, qëndrime, aleanca, më shpesh se ndërroj unë brekët, e për të njëjtën arsye. Them se disa kishin gjetë rruge me falë Isën edhe me u ardhë ky me dreqin gajesh në shpinë.

Shpërndaje në

U Kopjua