Live

Vrasje në Shtime

14:13 / 07 Gusht 2019

Nga Kosova Live

Hajdutët ia mësynë shtëpisë së mërgimtarit të cilin e palgosin,pas gjuajtjeve të dy anshme vëllai i tij vret njërin nga ata.

Në komunën e Shtimes raportohet për një te vdekur dhe një të plagosur gjatë mëngjesit të sotëm ku ngjarja ka ndodhur rreth orës 3.20.

Mërgimtari i cili sa ishte ardhur nga Zvicra i ndodhur në shtëpinë e tij është sulmuar nga katër grabitës të cilët ia mësynë shtëpisë së tij të armatosur dhe me pas plagosën atë.

Në ndihmë i erdhi i vëllai i tij i cili gjuajti në drejtim të tyre duke e lënë të vdekur njërin nga ata. Zyrtari i Policisë Mehmetali Hajdini ka dhënë edhe detaje tjera për ngjarjet ku sipas tij,ata të gjithë ishin të maskuar .

Ndër të tjera ai ka thënë se viktima nuk ishte dokumentacione me vete për identifikim dhe nuk dihen te dhëna as per tre te tjerët.

Shpërndaje në

U Kopjua