Live

Apple vjen me super laptopin 15-inch MacBook Pro (2019)

19:24 / 23 Korrik 2019

Nga Kosova Live

Apple zgjerojë linjën e produkteve Mac, me njoftimin e shumëpritur të markës Mac Pro duke marrë në qendër të vëmendjes në Konferencën e fundit Botërore të Zhvilluesve të Apple (WWDC). Dhe, në javët e fundit, ka qenë gjithashtu një stuhi e vërtetë e përditësimeve për linjën e saj të laptopëve.

Dizajni themelor i 15-inch MacBook Pro  peshon 1.83kg , gjërsi 34.39mm, dhe lartësi prejt 1,55 cm. MacBook Pro  vjen me një ekran të madh prej 15.4 inch. Vetja e Retinës është gjithashtu e pandryshuar, duke ofruar shkëlqim dhe shkëlqim të admirueshëm me 2.880 me 1.800 rezolucion (220dpi) dhe mbështetje për hapësirën e ngjyrave DCI-P3 që përdoret për editim professional.

Mac Pro 15.4-inch 2019 përkrah procesorët Core i7 ose i9 të gjeneratës se fundit IX , 32GB RAM dhe një hapësirë deri në 4TB SSD . Çmimet variojnë nga 1,999.17 € gjeri ne 5000 €

Shpërndaje në

U Kopjua