Live

BMW sjell M3 e ri

07:56 / 11 Gusht 2019

Nga Kosova Live

Drejtori i Departamentit të BMW M, Markus Flasch ka zbuluar disa detaje rreth M3 të ri.

M3 i ri, i koduar me emrin G80, do të zbulohet në panairin e kerreve në Frankfurt Motor Show në shtator së bashku me M4.

Kerri do të ketë gjashtë cilindra, motor 3.0 litra me dy turbina me shenjën S58. I njëjti motor do të gjendet në crossoverët e ardhshëm X3 M dhe X4 M.

Në rastin e M3, blerësit do të kenë në dispozicion dy opsione me 480 dhe 510 kuaj fuqi. Standardi M3 pritet të ketë 480 kuaj fuqi, ndërsa ka shumë të ngjarë që paketa e Competition do të ketë 510, transmeton KosovaPress.

Ashtu si me M5, M3 do të vijë me të gjitha lëvizjet në versionin standard, ndërsa klientët do të jenë në gjendje të zgjedhin vetëm opsionin e kerrit me bosht të pasmë.

BMW po planifikon gjithashtu një version “më të pastër” të kerreve të reja M, kështu që M3 dhe M4 do te marrin më pak fuqi – rreth 450 kuaj fuqi, të cilat do të jenë në dispozicion vetëm me një transmetim manual dhe RWD të plotë me kyçje diferenciale elektronike.

Shpërndaje në

U Kopjua