Ja renditja e grupeve pas fazës së parë në Botëror

23:33 / 24 Nëntor 2022

Nga Kosova Live

Ka përfunduar faza e parë e grupeve në Kampionatin Botëror ”Katar 2022”.

Skuadrat favorite si Brazili, Franca, Anglia, Spanja e Portugalia, kanë shënuar fitore në ndeshjet e para.

Po ashtu ka pasur edhe befasi ku Argjentina e Gjermania kanë pësuar humbje nga Arabia Saudite dhe Japonia.

Kështu duket tabela në të gjitha grupet:

Shpërndaje në

U Kopjua