Live

Kompania System76 vjen me teknologji të re

09:13 / 03 Gusht 2019

Nga Kosova Live

Kompania System76 do sjell një laptopi të ri me Ekranin “4K OLED”, CPU Intel Core i9 me daten 8 Gusht.

Prodhuesi i laptopëve System76 për Linux, i ka thënë Softpedia se do të sjellë një laptop të ri Linux këtë muaj, i cili do të jetë laptopi i parë i kompanisë për të shfaqur një ekran 4K OLED.

Sugjerohet që laptopi i ardhshëm i System76 Linux do të quhet Adder WS dhe do të jetë i gatshëm ne treg , duke filluar nga 8 gusht 2019.

Siç është përmendur tashmë, laptopi do të ketë një ekrani 4K OLED. Sidoqoftë, nuk ka asnjë fjalë se sa do të ketë madhësia e ekranit. Laptopi do të vijë me një CPU të Intel Core i7-9750H të gjeneratës së 9-të i9-9980HK, së bashku me GPU Nvidia GeForce RTX 2070.

Laptopi Adder WS Linux do të vijë i pajisur deri në 64 GB RAM dhe deri në 8TB hapësirë ​​ruajtëse të brendshme. Do të ketë sistemin operativ Ubuntu 18.04 LTS.

Shpërndaje në

U Kopjua