Live

Mediat serbe shkruajnë për Dua Lipën

11:07 / 05 Gusht 2019

Nga Kosova Live

Festivali i muzikës “Sunny Hill” dhe Dua Lipa kanë qenë kryetemë e fundjavës.

Këngëtarja shqiptare ka ndarë fotografi dhe video të shumta duke treguar atmosferën fantastike në Prishtinë para miliona ndjekësve.

E nuk kishte si të mos mungonte edhe komentimi i mediave serbe.

Portali serb Telegraf.rs shkroi:
Këngëtarja britanike me origjinë shqiptare, Dua Lipa, ishte një nga yjet e festivalit “Sunny Hill” në Prishtinë.

Ajo nuk e fshehu lumturinë dhe kjo dukej në videot e postuara nga ajo.

Konkretisht, Dua së pari bëri shqiponjën duke simbolizuar “Shqipërinë e Madhe” gjë që i kënaqi fansat e saj në Prishtinë.

Më pas ajo ngriti flamurin e Shqipërisë dhe kërceu vallen që është shumë e njohur për shqiptarët e Kosovës.

“Një natë duhet të ngrihesh dhe të tregohesh sa shqiptar je”, ka shkruar këngëtarja

Shpërndaje në

U Kopjua