Live

Rikthehen njoftimet për çmimet e derivative, kaq kushton një litër naftë

09:47 / 03 Shtator 2022

Nga Kosova Live

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregëtisë kanë njoftuar se kanë rikthyer njoftimet për çmimet maksimale të derivative në Kosovë.

Për 24-orët e ardhshme sipas ministrisë, çmimi maksimal i lejuar për një litër naftë 1,76 euro.

Për Benzinë, 1.40 si dhe për gaz 76 cent.

E ditëve të fundit, kompanitë e derivative kanë kepërdorur çmimet për litër të derivative duke shitur derivatet për loitër edhe deri në 1 euro e 80 centë.

Shpërndaje në

U Kopjua