Live

Samsung lanson Galaxy Note 10 dhe Note 10+

13:30 / 08 Gusht 2019

Nga Kosova Live

Në ngjarjen e fundit Samsung lansoi Galaxy Note 10 dhe Note 10+. Për herë të parë, kompania ka zbuluar tre variante të ndryshme të Galaxy Note – Galaxy Note 10, Galaxy Note 10+ dhe Galaxy Note 10+ 5G. Të tre telefonat gjenden me ndryshimet në madhësitë e ekranit, kamera, RAM dhe padyshim në çmimi.

Galaxy Note 10 përmban një ekran 6.3-inç FHD + Dynamic AMOLED Infinity-O display (2280 1080). Ndërsa Note 10+ ka një ekran Quad HD + AMOLED 6.8 inç me rezolucion 3040 × 1440.

Procesori dhe RAM

Galaxy Note shoqërohet me 8 GB RAM dhe memorje 256 GB. Ndërsa Note 10+ shoqërohet me RAM 12 GB dhe e njëjta vlen edhe për edicionin 5G. Ekzistojnë dy mundësi për ruajtjen në memorje 256GB dhe 512GB.

Kamera

Në pjesën e përparme të kamerës, Note 10 përmban një konfigurim të kamerës së trefishtë të pasme me një kamerë ultra të gjerë 16MP, një kënd të gjerë 12MP dhe një thjerrëz telefoto 12MP. Në pjesën e pasme, është një sensor 10MP F2.2 për të klikuar selfiet.

Bateria

Note 10 ka një bateri 3.500mAH dhe Note10+ me ekran të madh mbart një bateri 4,300mAH. Galaxy Note 10 mbështet një karikim të shpejtë deri në 45W.

S-Pen

S-Pen është një nga karakteristikat më të theksuara të Serive të Nota 10 nga Samsung. Këtë vit, Samsung ka mbajtur hartimin e S-Pen pak a shumë të njëjtën gjë me një model unibody. S-Pen ofron 10 orë përdorim për shkak të baterisë së tij 350uAh. Tani mund të regjistroni ekran dhe të shënoni live me S-Pen.Një tipar tjetër tërheqës është se S-Pen tani mund të shndërrojë shënimet e shkruara me dorë në tekst.

Çmimi dhe Disponueshmëria

Samsung Note 10, Note 10+ dhe Note 10+ 5G do të jenë në dispozicion në ngjyra: Aura Glow, Aura White dhe Aura Black. Note 10 është çmuar në 949,99 dollarë, Note 10+ fillon me 1,099,99 dollarë dhe 5G Note 10+ do të jetë në dispozicion me 1,299,99 dollarë.

Shpërndaje në

U Kopjua