Live

E paparë: lind një foshnje me flokë gri, ja çfarë thonë ekspertët

10:20 / 25 Nëntor 2022

Nga Denis Fana

E rrallë, lind një foshnje me flokë gri, ja çfarë thonë ekspertët.

Në Hungari ka lindur një foshnje e rrallë.

I quajtur “Princi i Vogël”, djaloshi i quajtur Bence ka lindur me ngjyrë gri të flokëve.

Në momentin e lindjes, ai peshonte rreth 5400 gram dhe ishte i gjatë rreth 54 cm, shkruan Indeksonline.

Në fillim mjekët menduan se foshnja ishte alpinist, por më pas doli e kundërta.
Ekspertët thonë se flokët e tij thjesht nuk kanë pigment. Mjekët thonë se flokët e tij dalngadalë do të fillojnë të marrin ngjyrë.

Shpërndaje në

U Kopjua